Fonksiyonel Antrenman

Fonksiyonel hareketlerden oluşan, yüksek yoğunluklu ve sürekli değişken güç ve kondisyon programıdır.
Birebir ve özel fitness eğitmenlerimiz eşliğinde, ihtiyaçlarınıza yönelik eğitimler sunulmaktadır.

Neden Fonksiyonel Antrenman?

Sürekli değişen fonksiyonel hareketlerin yüksek yoğunlukta yapılmasıdır. Fonksiyonel Antrenman yaparak vakit alan tek eklemli hareketler ve bisiklet, yürüyüş bandı yerine, vücudunuzu şekillendirip, hayat kalitenizi arttıracak çok eklemli hareketler, kısa ve etkili kardiyovasküler egzersizler kullanılır. Bu hareketler vücudunuzun 10 temel fiziksel becerisi olan dayanıklılık, süreklilik, kuvvet, esneklik, güç, hız, koordinasyon, çeviklik, denge ve isabetliliğin gelişmesine yardımcı olmaktadır.

Günlük hayatta kullandığımız ve birden çok kas grubunu çalıştıran fonksiyonel hareketler uygulanır. Olabildiğince hızlı yapılan antrenmanlar metabolizmayı hızlandırır ve hedeflenen dahafit vücuda kısa sürede ulaşılmasını sağlar.

Bende Fonksiyonel Antrenman yapabilir miyim?

Kullandığımız fonksiyonel hareketler kişinin seviyesine göre ölçeklendirilebildiği için herkes (genç, yaşlı, sporcu yada hayatında hiç spor yapmayan) Fonksiyonel Antrenman yapabilir. Eğer kişi daha önce hiç Fonksiyonel Antrenman yapmadıysa, verdiğimiz başlangıç eğitimleri ile Fonksiyonel Antrenmana hazırlanabilir.

Fonksiyonel Antrenman vücut gelişimimi nasıl etkiler?

Kullandığımız çok eklemli hareketler vücuttaki birçok kası aynı anda ve etkili bir şekilde çalıştırmaktadır. Fonksiyonel Antrenman tecrübenize göre kas kazanma hızınız değişir; daha tecrübesiz kişiler daha hızlı kas kazanır. Kas kazanımını etkileyen faktörlerden biri de beslenmedir. Fonksiyonel Antrenman yaparken kas kazanımınızı artırmak istiyorsanız kalori alımınızı biraz artırıp istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

Fonksiyonel Antrenman ile çok kaslı olmadan, fit görünmek mümkün mü?

Fonksiyonel Antrenmanda  sürekliliği sağlayıp, kalori alımınızı da azalttığınız takdirde fit bir vücuda kısa sürede ulaşabilirsiniz. Fit bir vücuda Fonksiyonel Antrenman ile kolayca ulaşabilirsiniz.