Reformer Pilates

Birebir Eğitmen ile Aletli Pilates yapın

Fitness alanımızın yanında, üç farklı reformer pilates (aletli pilates) odamız bulunmaktadır, toplam 7 reformer aleti ile dilerseniz tek başınıza eğitmen eşliğinde, dilerseniz arkadaşlarınız ile birlikte grup ders şeklinde reformer pilates yapabilirsiniz.

Reformer Pilates dersleri sizin belirleyeceğiniz saatlerde ve size özel, alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir.

Reformer Pilates’in sizin için uygun olup olmadığını anlayabilmeniz için ücretsiz deneme dersi imkanından faydalanabilirsiniz.

Reformer Pilates Nedir?

Reformer pilates, özel tasarlanmış bir alet yardımıyla vücudunuzun belli ağırlıklarda dirençlere maruz bırakılarak çalışmasını sağlayan bir egzersiz şekli. I. Dünya Savaşı sırasında Alman hekim Joseph Pilates tarafından, bir rehabilitasyon yöntemi olarak geliştirilmiştir.

Reformer aletinin üzerine yatılan bölüm kızaklı bir yapıya sahip olup dirençleri farklılık gösteren yaylar ile desteklenir. Bu hareketli sistem üzerinde ise, omuz desteği ve başınızı yerleştirdiğiniz başlık bulunmaktadır. Aletin fonksiyonel yapısı sayesinde, farklı vücut yapılarına sahip kişilerin vücut yapısındaki engelleri (bazı kasların kısa ve esnekliğinin az olması vb. ) göz önüne alınarak kişiye göre ayarlanabilmektedir.

Demo Dersinde Neler Yapıyoruz?

Demo derslerimizde fiziksel özellikleriniz, ihtiyaçlarınız ve rahatsızlıklarınız doğrultusunda size özel program çıkartılır ve ders planı oluşturulur. Bu dersler Mat(Minder) üzerinde Reformer (Aletli Pilates) ve çeşitli pilates ekipmanları kullanılarak yapılır. Özel derslerinizde motivasyon en üst seviyede olacak ve her hareketiniz size özel olarak yapılandırılacaktır. Böylece hedefinize daha çabuk ulaşarak yaşamınızı daha kaliteli hale getirebileceksiniz.

Dersler Ne Kadar Sürüyor?

İster özel, ister grup dersi alın, her bir seans 50 dakika sürüyor.

Eğitimlerden sonuç alabilmeniz için 10-20 veya 30 lu paketlerden birisini alabilirsiniz.

Eğitmenlerimiz uygun gördüğü takdirde ders saatinden önce ısınma programı uygulatabiliyor.

Haftada 3 dersten ortamalama 3 saatinizi kendinize ayırın ve DahaFit olun.

Ne Giymeliyim?

Rahat hareket edebileceğiniz kıyafetleri tercih etmelisiniz.

Derslerde ayakkabı kullanmıyoruz.
Kaydırmaz çorap kullanmanızda fayfa var

Demo dersine gelecekseniz, beden hatlarınızı belli eden ve ölçüme imkan tanıyan kıyafetleri tercih etmenizde fayda vardır.

Reformer;

Sırt ve bel ağrılarını azaltır

Reformer pilatesin faydaları arasında bir fayda var ki, bu fayda özellikle masa başı çalışanları çok yakından ilgilendiriyor. Özellikle vücudun en önemli güç ve ağırlık merkezi olan core bölgesini güçlendirmesi ile reformer pilates, kronikleşmiş sırt ve bel ağrılarını alt etmenin en iyi yoludur.

Esnekliği artırır

Dirençli yaylar kullanılarak tasarlanan reformer pilates aleti ile yapılan egzersizlerin önemli faydalarından biri de esnekliği artırmasıdır. Esnekliğin artması demek, kaslarda bulunan bağ dokuların güçlenmesi ve yırtık / zedelenmelere karşı daha dirençli olması demektir. Vücutta mevcut olan spor sakatlanmalarının rehabilitasyonu için de kullanılan bu yöntem, bugün pek çok profesyonel spor kulübünün tesislerinde uzmanlar eşliğinde uygulanır.

Omurgayı hizalar ve postürü düzeltir

Reformer pilatesin en hızlı etki gösterdiği konulardan biri de duruş bozuklukları ve omurga eğrilikleri. Çünkü reformer pilates aleti üzerinde yapılan hareketlerin tümü, stabilizasyon ve güç gerektirdiği için, reformer pilates antrenmanlarına düzenli olarak devam edenlerin omurgaları zaman içinde hizalanıp dikleşiyor. Skolyoz gibi kronik hastalıkların tedavisinde de oldukça etkin olan reformer pilates, bu yönüyle yaşam kalitesini ciddi oranda yükseltiyor.

Kasları şekillendirir

Temel prensibi dirence karşı itme ve çekme hareketleri yapmak olan reformer pilates, düzenli olarak uygulandığında kasların uzamasını ve biçimlenmesini sağlar. Aynı antreman seansı içinde, tüm vücudun eşit oranda çalıştırıldığı reformer pilatesin en güzel yanı, vücudunuzdaki farkı 10- 15 seans içinde görebilecek olmanız.

Nefesi düzenler

Kaliteli bir hayat sürmenin ilk kuralı düzgün ve doğru şekilde nefes almaktır. Reformer pilates egzersizleri boyunca, yapılan her hareketin her tekrarında derin, yavaş ve ritmik nefesler almak gerekir. Üst solunum yolları yerine diyaframdan alınan bu düzenli nefesler, zamanla sistematikleşir ve kişinin nefes alış verişi düzenlenir. Doğru nefes almayı öğrenen kişinin kanındaki oksijen miktarı artacağından yaşam kalitesi de doğrudan artar.

BİREBİR EĞİTMENLE KİŞİYE ÖZEL REFORMER PİLATES DERSLERİ


Tamamen size özel program ile etkili ve geliştirilmiş ders teknikleri

Reformer egzersizlerinde amaç tüm vücudu çalıştırmaktır. Reformer ile çalışırken vücudun kuvvet merkezini de kullanarak, kollarınızla bantları çekerken ya da bacaklarıyla footbarı iterken sadece tek bir kas grubuna yüklenmemiş olursunuz. Vücuttaki bölgeleri izole edip çalıştırmak mümkün olmasına rağmen reformer felsefesinde sadece belli başlı kas gruplarını çalıştırmak hedeflenmez.

Vücuttaki tüm kas grupları aynı anda ve hemen hemen eşit düzeyde çalışır ve güçlenir. Bu reformer aletini diğer egzersiz aletlerinden ayıran en önemli özelliktir. Biz birebir reformer pilates derslerinde size en kısa sürede en hızlı sonucu vermek için çalışıyoruz.