Crossfit

Fonksiyonel hareketlerden oluşan, yüksek yoğunluklu ve sürekli değişken güç ve kondisyon programıdır.

Neden CrossFit?

Sürekli değişen fonksiyonel hareketlerin yüksek yoğunlukta yapılmasıdır. CrossFit’te, vakit alan tek eklemli hareketler ve bisiklet, yürüyüş bandı yerine, vücudunuzu şekillendirip, hayat kalitenizi arttıracak çok eklemli hareketler, kısa ve etkili kardiyovasküler egzersizler kullanılır. Bu hareketler vücudunuzun 10 temel fiziksel becerisi olan dayanıklılık, süreklilik, kuvvet, esneklik, güç, hız, koordinasyon, çeviklik, denge ve isabetliliğin gelişmesine yardımcı olmaktadır.

Günlük hayatta kullandığımız ve birden çok kas grubunu çalıştıran fonksiyonel hareketler uygulanır.Olabildiğince hızlı yapılan antrenmanlar metabolizmayı hızlandırır ve hedeflenen dahafit vücuda kısa sürede ulaşılmasını sağlar.

Bende CrossFit yapabilir miyim?

Kullandığımız fonksiyonel hareketler kişinin seviyesine göre ölçeklendirilebildiği için herkes (genç, yaşlı, sporcu yada hayatında hiç spor yapmayan) CrossFit yapabilir. Eğer kişi daha önce hiç CrossFit yapmadıysa, verdiğimiz başlangıç eğitimleri ile CrossFit’e hazırlanabilir.

CrossFit vücut gelişimimi nasıl etkiler?

Kullandığımız çok eklemli hareketler vücuttaki birçok kası aynı anda ve etkili bir şekilde çalıştırmaktadır. CrossFit tecrübenize göre kas kazanma hızınız değişir; daha tecrübesiz kişiler daha hızlı kas kazanır. Kas kazanımını etkileyen faktörlerden biri de beslenmedir. CrossFit yaparken kas kazanımınızı artırmak istiyorsanız kalori alımınızı biraz artırıp istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

CrossFit ile çok kaslı olmadan, fit görünmek mümkün mü?

CrossFit’te sürekliliği sağlayıp, kalori alımınızı da azalttığınız takdirde fit bir vücuda kısa sürede ulaşabilirsiniz. Fit bir vücuda CrossFit ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Diğer Eğitimlerimiz