Ücretsiz Demo ve Bilgi Talebi İçin
(WhatsApp) 0552 808 00 44

 

DAHAFİT Pilates

Nefes Al, Esne, Rahatla

Pilates ile vücudun kaybettiği ya da zaten eksik olan fonksiyonların yeniden kazandırılması olarak tanımlanabilir. Pilateste, hastalık ya da yaralanma sonucu vücut işlevlerinden bir kısmını kaybetmiş olan kişinin, mevcut kapasitesini en iyi şekilde kullanarak, vücut işlevlerini en üst düzeyde yapabilir hale getirilmesi amaçlanır. Stüdyolarımızda, sağlıklı bir omurgaya sahip olmak için gerekli olan mobilizasyon ve omurga güçlenmesi önem verilerek omurga sağlığı üzerine egzersizler uzman eğitmenler eşliğinde yapılmaktadır.

1-Uzun ve yağsız kaslara ulaşmanızı sağlar.
Eğer uzun ve yağsız bir görünüme ve güçlü bir gövdeye sahip olmak istiyor ve bu sırada kaslarınızın fazla şişmesini de istemiyorsanız, pilates tam aradığınız egzersiz demektir.


2-Dengeleyici ve kücük kas gruplarınızı güçlendirir.

Standart bir egzersiz programıyla çalışmayan ama güçlendirilmesi son derece önemli olan dengeleyici kaslar, bu egzersiz şekliyle çalıştırılabilir ve güçlendirilebilirler. Ayrıca pilates, vücudunuz hakkındaki farkındalığınızı ve her pozisyondaki dengenizi arttırır.


3-Her zihne hem vücuda faydası olan ve bütün vücudu güçlendiren bir egzersiz metodudur.

Pilates, zihninize de faydalıdır, sadece vücut için olan bir egzersiz değildir. Ayrıca pilates stresi, gerginliği atmanıza ve depresyonu yenmenize yardımcı olur.


4-Pilates vücudunuzun merkezi olan core bölgesini başka hiçbir egzersizin yapamadığı kadar güçlendirir.

Burada merkezden kasıt karin bölgesindeki, abdominal bölgenin etrafındaki ve sırttaki kaslardır.


5-Sizi gelecek zamanda yaşayacağınız sakatlanmalarınızdan korur

Pilates vücudunuzu güçlendirir ve gelecekteki sakatlanmalarınıza karşı tendonları, kasları ve bağ dokularınızı güçlendirerek daha dayanıklı olmasını sağlar.


6-Vücudunuz hakkında daha becerikli olmanızı sağlar.

Pilatesin faydaları daha yaşlı yetişkinlerde belirgin bir şekilde görülür. Yaşlı yetişkinler eklem ağrıları ve kireçlenme gibi durumların semptomlarından şikâyetçidirler ve pilates bu ağrılara iyi gelir hatta bu durumların oluşmasının önüne geçer.


7-Esnekliginizi arttırır.

Esnekliğinizin artması gündelik yaşantınızda daha rahat hareket etmenize olanak saglar.


8-Omurganizin esnekliğini arttırırken posturunuzu yeniden yapılandırılmasını sağlar.

Böylece daha dik yürümenizi, otururken daha dik oturmanızı ve olası posturel bozuklukları en aza indirgemenizi sağlar. Unutmayın omurganızın durusu kadar gençsiniz. Bunlar pilatesin faydaları olarak sayıbileceğimiz konulardan yalnızca birkaçı.